Lipo laser to nowoczesna technologia, która umożliwia wykonanie zabiegu o bardzo wysokiej skuteczności – usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą światła lasera. Daje efekty “odsysania tłuszczu” bez konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego.

Urządzenie działa jedynie na komórki tłuszczowe, redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Efekty tego procesu można porównać z wysuszaniem winogron, które po utracie objętości zamieniają się w małe rodzynki. Wysoką skuteczność widać już po pierwszym zabiegu w postaci utraty centymetrów w obszarze zabiegowym.

ochudzanie usuwanie tłuszczu salon piękności Visage Kożuchów

Lipo Laser jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym, nie wymaga żadnego przygotowania, a zaraz po zabiegu można wrócić do normalnych zajęć. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Trwa 20-40 min, a efekty widoczne są od razu i narastają w trakcie kolejnych sesji.

Zabieg może być przeprowadzony na dowolnym obszarze ciała, np.: brzuch, boki brzucha, plecy, ramiona, uda, pośladki.
Lipo laser to najnowsze osiągnięcie w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem. Urządzenie wykorzystuje laser diodowy do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez wykorzystanie promieniowania laserowego o odpowiedniej częstotliwości. Lipo laser jest w rzeczywistości zimnym laserem diodowym, którego skuteczność potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi. Emituje on światło czerwone o długości 650-660 nm, które powoduje biostymulację naturalnych procesów metabolicznych. Efektem jest reakcja biochemiczna polegająca na rozbiciu tkanki tłuszczowej (trójglicerydów) na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol.

Rozbita tkanka tłuszczowa zostaje przetransportowana do układu limfatycznego, a następnie w naturalny sposób wydalona z organizmu.

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny, nie niesie ryzyka związanego z narkozą jak przy tradycyjnej liposukcji chirurgicznej, nie pozostawia blizn na skórze. Co więcej – skóra pod wpływem promieni laserowych obkurcza się. Zabieg ten można wykonywać przez cały rok i jest bardzo krótki, bo trwa od 20-40 min. Jest to jeden z nielicznych tak efektywnych zabiegów w walce z tkanką tłuszczową dostępnych w gabinetach kosmetycznych.

Aby spotęgować działanie lipo lasera – w trakcie całej kuracji wskazane są ćwiczenia fizyczne dzień po zabiegu i zwiększenie ilości przyjmowanych płynów.

Sposób działania lipo lasera oraz wygląd zabiegu

W wybranym obszarze zabiegowym do skóry przyłożone zostają głowice, emitujące wiązkę działającą na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu. Już w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają triglicerydy i widocznie zmniejsza się ich rozmiar. To ten właśnie proces porównywany jest do wysuszania winogron na rodzynki.

Na najbliżej położonych węzłach chłonnych umieszczane są głowice z laserem biostymulacyjnym usprawniającym transport triglicerydów z limfą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przyjemny i towarzyszy mu jedynie odczucie delikatnego ciepła.

Czas trwania zabiegu lipo laserem uzależniony jest od wielkości obszaru i wynosi od 10 do 40 min.

Zabieg lipo laserem, oprócz typowych okolic występowania nadmiaru tkanki tłuszczowej takich jak uda, brzuch czy boki, idealnie sprawdza się również na partiach ramion, łydek, pleców, klatki piersiowej u mężczyzn oraz na podbródku.

Efekty działania lipo lasera 

Bezpośrednio po każdej sesji lipo laserem pacjent obserwuje utratę centymetrów w obwodzie obszaru zabiegowego. Końcowy, pełny efekt następuje 3-4 tyg. od ostatniej sesji.

Jaka liczba zabiegów lipo laserem jest optymalna? Dla uzyskania maksymalnego efektu zalecane jest wykonanie 6-8 zabiegów w odstępach 3-dniowych. W trakcie kuracji pomocna jest zwiększona aktywność fizyczna i umiarkowana dieta oraz spożywanie większej ilości płynów.

Przeciwwskazania do zabiegu lipo laserem: 

– poważne choroby typu: problemy z sercem, wrzody na żołądku, wysokie ciśnienie, cukrzyca, otwarte rany

– ciąża, okres laktacji

– rany i operacje (nie szybciej niż po upływie 3 miesięcy)

– epilepsja

– choroby nowotworowe

– zioła i leki światłouczulające

– metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)

– problemy dermatologiczne skóry

– choroby układu krążenia np. zakrzepica

– choroby autoimmunologiczne

– jaskra

– rozrusznik serca

– zaburzenia odczuwania ciepła.

 

 
Zapraszamy do salonu Visage!

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.