Zabieg polega na połączeniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej z głęboko penetrującymi peelingami chemicznymi. Metoda sprawdza się nie tylko w pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych u pacjentów z typowym fotostarzeniem skóry, ale również jako skuteczne narzędzie w walce z bliznami potrądzikowymi i rozstępami.

Zabieg nie jest skomplikowany i nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności na zbyt długo, a daje rewelacyjne efekty już po pierwszym razie.

peeling pixel peel - eksfoliacja mikroigłowa

Użyte substancje mogą penetrować warstwy naskórka aż po skórę właściwą oraz w różny sposób oddziaływać na skórę – przeciwstarzeniowo, przeciwtrądzikowo, antyhiperpigmentacyjnie. Wysoka intensywność zabiegu, pozwala na osiągnięcie wielowymiarowych efektów już po jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym.

W wyniku działania mezoterapii mikroigłowej w naskórku powstają mikrokanały, przez które transportowane są cząsteczki kwasu. Pozwala to na szybsze pokonanie bariery naskórkowej i penetrację peelingu chemicznego do głębszych warstw skóry. Połączenie działania kwasu oraz igieł powoduje powstanie mikrourazów, które pobudzają organizm do dwóch procesów – eliminacji i regeneracji. W efekcie odbudowany naskórek jest pozbawiony hiperpigmentacji, a w skórze właściwej powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. W obrazie klinicznym skóry po zabiegu widać spłycenie zmarszczek i bruzd oraz eliminację nagromadzonej melaniny.

Główne wskazania do zastosowania:

– blizny potrądzikowe

– rozstępy

– fotostarzenie

– hiperpigmentacja

– zmarszczki

– tzw. “skóra palacza” .

Cel zabiegu:

– Głęboka restrukturyzacja powłok skórnych

– Usuwanie zmarszczek i blizn każdego typu

– Redukcja przebarwień

– Silna poprawa gęstości i napięcia skóry

– Działanie porównywalne z laserem ablacyjnym.

 
Zapraszamy do salonu Visage!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.